MŠ Spešov
MATEŘSKÁ ŠKOLALÍSTEČEK SPEŠOV

Edukativně stimulační skupinky

Edukativně stimulační skupiny

Edukativně stimulační skupinky pro předškoláky a jejich rodiče

Edukativně stimulační skupinky

Edukativně stimulační skupinky (dále jen ESS) jsou programem, který si klade za cíl komplexní a systematický rozvoj předškolních dětí. Hravou formou podněcuje schopnosti, dovednosti a funkce důležité pro zvládání trivia (tj. pro budoucí čtení, psaní, počítání). Snaží se v dětech probouzet zvídavost, pomáhá jim postupně si zvykat na cílenou práci, soustředit se na činnosti úkolového typu, pracovat a komunikovat v kolektivu, dodržovat pravidla atd.

Program velmi úzce souvisí s problematikou školní zralosti, připravenosti, respektuje přirozená vývojová specifika dětí předškolního věku, má význam depistážní a preventivní.

Program skupin je rozvržen do 10 lekcí. Každá lekce má svou pravidelnou strukturu, jednotlivé činnosti se střídají a navazují na sebe. Lekce má přibližně hodinové trvání.

Ve skupině je 6 - 8 dětí. S dítětem je vždy přítomen jeden z rodičů, zpravidla ten, který s ním doma více pracuje.

V každé lekci pracujeme s materiály autorek programu Jiřiny Bednářové a Vlasty Šmardové.

Edukativně stimulační skupiny

Datum vložení: 3. 10. 2022 15:37
Datum poslední aktualizace: 27. 10. 2022 15:57

Svátek má Luboš

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Pojďte se vykoupat do řeky

Zítra má svátek Martina

Červenec - úrody blíženec.

Deštivé léto horší podzimku.